Atopinis dermatitas – varginanti liga

Yra tam tikrų ligų, su kuriomis susiduria toli gražu ne kiekvienas asmuo ir net ne kiekviena šeima. Atopinis dermatitas yra viena tokių ligų, su kuria susiduria vos 25 % pacientų. Šia lėtine liga gali sirgti bet kokio amžiaus žmonės ir tikriausiai labiausiai liūdna, kai atopinis dermatitas pasireiškia mažiems vaikams. Jiems sunku suprasti, kodėl susirgo būtent jie, kodėl jiems taip dažnai išsausėja oda, taip dažnai niežti odą. Laimei, su atopiniu dermatitu kovoti įmanoma. Yra tokių kremų, kurie šią dermatito rūšį pristabdo ir beveik panaikina ligos požymius, grąžina vaikui švelnią vaikišką odą, kokia ir turi būti padengtas jo kūnas.

Visos mamos puikiai žino, kas yra išgąstis dėl vaiko sveikatos. Mamos pukiai pamena tas nemigo naktis, kai nerimavo dėl to, kad bijojo, jog neras priemonių, galinčių padėti vaiko odai. Labai slegia tas jausmas, kai negali padėti, tie bevaisiai ieškojimai, tačiau nei viena mama nenuleis rankų tol, kol neras kaip vaiko nuo ligos išgelbėti arba kaip maksimaliai sumažinti ligos progresavimą. Laimei, jau yra kremų, kuriais atopinis dermatitas yra stabdomas. Gali ramiau miegoti ir vaikai, ir jų tėvai. Tėvai ypatingai nori, kad vaiko sveikata būtų kuo geresnė, nes nėra nieko sunkiau nei matyti savo vaiką nelamingą. Kuris gi vaikas nuoširdžiai šypsotųsi ir būtų patenkintas savo gyvenimu, kai turėtų „žąsies odą“ ar odą, orimenančia švitrinį popierių? O kuris vaikas džiaugmingai žaistų, kai be galo niežti, tiek niežti, kad kasomasi iki žaizdų dėl nesupratimo, kad tai nepadės…. vaikai neturi daug kantrybės, todėl ir kasosi, net žinodami, kad tai gero neduoda. Atopinis dermatitas vaikus labai vargina emociškai, nes jie supranta, kad jiems nėra viskas gerai, kad lėtinė liga nedings visam laikui. Odos priežiūrai teks skirti didelį dėmesį visą likusį gyvenimą. Tačiau yra ir kuo džiaugtis. Radus tinkamą kremą odai, kuris greitai įsigeria, nėra per daug riebus kaip kai kurie kremai, vazelinai…. radus tinkamą kremą galima gyventi pilnavertį gyvenimą ir šypsotis, nes prižiūrint odą jai grįžęs švelnumas nedingsta. Tereikia laiku naudoti kremą, luris yra ir gydomasis ir prevencinis šioje situacijoje, nes neleidžia atsinaujinti didelėms odos problemoms.

Turėti probleminę odą vargina, bet žmonės sugeba gyventi dar ne su tokiomis ligomis ir nepasiduoti. Tad išgirdus daktaro diagnozę atopinis dermatitas, tikrai neverta pulti į paniką. Reikia daug domėtis liga ir pabendrauti su tais, kkas jau išmoko kovoti su liga, reikia išklausyti gydytojo patarimų. Viską išklausius padaryti išvadas ir išbandyti tinkamiausius metodus pažeistai odai atstatyti. Bent vienas iš siūlymų tikėtina, bus efektyvus ir vaikas galės sėkmingai gyventi savo vaikišką gyvenimą su tėvų pagalba, o augdamas išmoks būti savarankiškas ir su savo liga kovoti pats. Netgi manoma, kad tie, kas turi lėtines ligas yra labiau užsispyrę susikurti laimę nei tie, kas yra sveiki. Taip yra dėl to, kad jie išmoksta ne tik kovoti su liga, bet suvokia, kad tik stengiantis bus pasiektas rezultatas, o ne sėdint sudėjus rankas. Reikia visada įžvelgti šviesiąją pusę nelaimėje. Sirgimo šviesioji pusė yra ta, kad liga užgrūdina charakterį ir išmoko nepasiduoti.

 

Leave a comment