Natūrali kosmetika kiekvienam save mylinčiam

Natūrali kosmetika – tai ne pramonas, o mokslo pasekmė. Laboratorijose daug dirbama, atliekama begalės bandomųjų tyrimų, kol atrandama tinkama produkto cheminė sudėtis, kuri nekentų produkto kokybei ar ją naudojančiam žmogui. 

Visuomet siekiama, kad natūrali kosmetika būtų ta, kuri būtų gaminama augaliniu pagrindu, kur kvapai išgaunami augalinių aliejų ir kitų sudėtinių dalių pagalba, bet ne cheminiais kvapikliais. Natūrali kosmetika turi būti be parabenų, nes jų buvimas kosmetikos produkte yra labai ginčytinas. Vieni moksliniai tyrimai teigia, kad parabenai kenkia, o kiti – kad parabenai žalos nedaro. Kol tikslios nuomonės neprieita, tai saugiau naudoti kosmetiką be parabenų.

Ar natūrali kosmetika brangesnė už kitos rūšies kosmetikos gaminius? Dažniausiai taip, kadangi tai lemia daug veiksnių. Turi atsipirkti visi paruošiamieji darbai, kurie buvo skirti kokybiškam kremui ar kitam produktui sukurti. Taip pat turi atsipirkti rinkodaros skyriaus išlaidos, prekių transportavimo išlaidos ir t. t. Kol produktas įgauna savo galutinę vertę, ji bent kelis kartus išauga lyginant su jos savikaina. Tačiau versle tai yra natūralu ir naturalios kosmetikos gaminimas bei pardavinėjimas taip pat yra verslo dalis. Natūrali kosmetika perkama vis dažniau ir po truputį bando išstumti iš rinkos tas prekes, kurios yra neveiksmingos, mažiau kokybiškos, sukeliančios alergijas. Moterys keičia supratimą apie grožį, jos darosi vis protingesnės, vis dažniau žiūri į produktų sudėtį, domisi ne tik produkto kaina, bet ir tuo, kaip jis buvo pagamintas. Tai yra brandumo požymis, kai prekė perkama ne dėl žymaus vardo, ne dėl rekomendacijų, o dėl produkto sudėtyje esančių medžiagų kiekių, veiksmingumo. Norint būti gražiai, reikia žinoti ne tik kokios medžiagos padeda kovoti su ateinančia senatve, bet ir kokios kenkia. Dažnai naudingiau žinoti tas medžiagas, kurių natūrali kosmetika neturi turėti. Taip bus išvengta žalos odai ir pinigų metimo į balą, kai perkamos rezultato neduodančios priemonės.

Kosmetikos priemonės parduodamos daugelyje prekybos taškų tiek pastatuose, tiek internetinės parduotuvėse. Todėl pirkėjas yra priverstas labai atidžiai rinktis, iš kur kosmetiką pirkti. Dažnai pirkėjai medžioja akcijas ir tą pačia prekę vieną kartą perka vienoje vietoje, o jai pasibaigus ir užtikę akciją antrą kartą perka kitur. Nėra taip, kad natūrali kosmetika būtų perkama visada ten pat. Klientai nėra ištikimi parduotuvėms, jie ištikimi produktams. Jei ilgą laiką vartoja prekę, kuri yra veiksminga, tai vargu ar jie bandys kitą tos pačios paskirties produktą, naujai įvestą į rinką. Žmogus yra įpročių vergas ir perka tai, kas jam gerai pažįstama. Tikrai ne visi yra linkę bandyti naujas prekes, todėl naujo produkto įvedimas į rinką yra itin sunkus darbas. Faktas yra tik tas, kad joks žmogus negyvena be kosmetikos, jei turi bent minimalias pajamas. Kosmetikos nenaudoja nebent benamiai, kurie net nebando gerinti savo gyvenimo sąlygų ar gauti kokių nors pašalpų, kurie nededa pastangų, kad gyvenime ko nors pasiektų. Kitas faktas yra tas, kad kuo žmogus finansiškai geriau gyvena, tuo labiau jis prižiūri savo kūną ir po truputį ima laikyti jį „šventove“, o ne „šiukšliadėže“. Mąstantis ir gerai uždirbantis žmogus supranta, kokią naudą duoda natūrali kosmetika, grožio procedūros (masažai, spa ir pan.), jis sveikai maitinasi ir sportuoja ne dėl to, kad reikia, o dėl to, kad jam tai patinka, nes jis išsiugdė teisingus kasdienius įpročius.

Leave a comment