Pageltę nagai: ligos požymis?

Nagai gali daug pasakyti apie bendrą sveikatos būklę. Sveiki nagai – geros sveikatos ženklas. Tokiems nagams būdinga natūrali rožinė spalva. Jei nagų spalva pakito (pvz. pageltę nagai), gali būti tam tikrų sveikatos problemų simptomas ar blogo įpročio rezultatas.

Nagų spalvos pakitimo priežastys

Rūkymas: nikotinas – viena iš labiausiai paplitusių gelsvų nagų priežasčių. Laikui bėgant, nikotinas ir dervos esančios cigaretėse kaupiasi organizme, sukeldami nagų spalvos pakitimus. Tabako atsisakymas – geriausias būdas išlaikyti gerą sveikatą ir spręsti gelsvų nagų problema. Jei šio įpročio neišeina atsikratyti, rūkant cigaretės nelaikykite rankose visą laiką, stenkitės kaip galima dažniau palikti ją peleninėje.

Sveikatos problemos: nors ir ne visada, tačiau pakitusi nagų spalva, gali būti pasekmė tam tikrų sveikatos problemų. Nagų spalvos pakitimą gali sukelti kepenų, plaučių, inkstų ligos, diabetas, tam tikrų medžiagų trūkumas organizme – tame tarpe geležies ir cinko. Todėl pastebėjus nagų spalvos pakitimą, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju, kuris išsiaiškins pageltimo priežastys ir skirs reikiamą gydymą.

Grybelinės infekcijos: rusvai – gelsvos spalvos nagai, paprastai yra grybelinės infekcijos simptomas. Grybelinė infekciją lydi nemalonus kvapas, niežulys ir pigmentacija, dėl kurios nagai įgauna būdingą gelsvą spalvą. Grybelinės infekcijos gydymui reikalingi specialūs vaistai – dažniausiai, priešgrybeliniai tepalai. Išgydžius infekciją, nagai atgauna natūralią spalvą. Be to, pageltę nagai gali būti ir dėl psoriazės, kaip ir dėl grybelinės infekcijos, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Geltonų nagų sindromas: reta liga, lydima limfmazgių pabrinkimu, nagų sustorėjimu ir spalvos pasikeitimu į gelsvai – žalsvus. Ypatingais atvejais, galimas nagų atsisluoksniavimas.

Pageltę nagai ir nagų lakas

Reguliariai naudojant nagų laką, ypač tamsios spalvos, ant nago lieka dėmės – nago plokštelė sugeria dalį lako pigmentų. Ypač pavojingas raudonas nagų lakas, kuriame yra daug geležies oksidų ir kitų pigmentų, kurie gali sukelti nagų pageltimą. Be to, į didžiąją nagų lakų sudėtį įeina formaldehidas, kuris reaguoja su naguose esančiu keratinu, kas taip pat sukelia pageltimą.

pedikiūras

Kaip teisingai naudoti nagų laką

Prieš tepant pagrindinį lako sluoksnį, nagų plokštelę padenkite plonu baziniu sluoksniu – tai padės nagams išvengti tiesioginio kontakto su dažikliais ir kitomis cheminėmis medžiagomis, kurios sudaro laką.

Jei įmanoma, rinkitės šviesių atspalvių nagų laką.

Nenaudokite nagų lako visą laiką, darykite kelių dienų pertraukas, kad nago plokštelė visiškai atsistatytų.

Plaukite rankas po kiekvieno nagų lako valiklio naudojimo – kosmetikos likučiai gali sukelti nagų pageltimą.

manikiūras

Kaip sugrąžinti natūralią nagų spalvą

Jei nagai pagelto dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų, atkurti natūralią spalvą galima tik išgydžius ligą. Jei nagų spalvos priežastis buvo rūkymas, vienintelis būdas atsikratyti pageltimo – mesti šį įprotį. Jei nagai pakeitė spalvą dėl nuolat naudojamo nagų lako, atkuriant natūralią spalvą naudokite šiuos būdus:

Reguliariai darykite voneles su citrinos sultimis. Citrinoje esančios rūgštys – balina rankas ir nagus.

Balinti ir drėkinti nagus tinka eterinis citrinos aliejus.

Geltonas dėmes nuo nagų padės pašalinti paprasta soda, kurią galima sumaišyti su citrinos sultimis.

Nago plokštelės poliravimas padės atsikratyti dėmių, likusių nuo lako.

Leave a comment